Să vorbim despre bani și bănci

Ministerul Educației, în parteneriat cu BNR, derulează programul „Să vorbim despre bani și bănci”.
În acest context, marți, 18 octombrie 2022, elevii claselor V A, VIII A și VIII B, coordonați de prof. Mocanu Mariana, prof. Munteanu Laura Viorela și prof. Marcov Gabriela Raluca, au participat la „Lecția națională de educație financiară“, în cadrul căreia au primit, într-o manieră accesibilă și atractivă, de la doamna Monica Ramona Comșa, explicații despre rolul băncii centrale, precum și noțiuni financiare și economice de bază.
Această inițiativă se aliniază eforturilor BNR de a crește nivelul de educație și de incluziune financiară în rândul copiilor și tinerilor.

Comentarii

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.