Elevi

Înscrierea copiilor în învățământul primar/anul școlar 2020-2021

 

Lista copiilor admisi în clasa pregătitoare  pdf

Locuri_rămase_libere_după_etapa_I pdf

ÎNSCRIEREA LA CLASA PREGĂTITOARE – ETAPA a II-a

PENTRU ANUL ŞCOLAR  2020-2021 

Locuri disponibile pentru etapa a II-a

 5 locuri – clasa pregătitoare alternativa Step by step

13 locuri – clasa pregătitoare învățământ tradițional

Program înscrieri – etapa a II-a

22-28 iulie 2020 

Luni – Vineri – 900 – 1300

Pași de urmat:

 Completarea, de către părinți, online sau la unitatea de învățământ la care solicită înscrierea copiilor, a cererilor-tip de înscriere.

Validarea cererii-tip de înscriere este obligatorie și se face la unitatea de învățământ la care părintele/tutorele dorește înscrierea.

 Depunerea dosarului care va conţine:

 – certificat de naştere al copilului – copie și original;

– act de identitate ambii părinți/ tutori – copie și original;

– adeverinţă medicală de intrare în colectivitate (de la medicul de familie);

– în situația copiilor care au frecventat grădinița, înscrierea la clasa pregătitoare se face în baza recomandării eliberate de unitatea de învățământ cu nivel preșcolar;

– pentru copiii care nu au frecventat grădinița sau care s-au întors din străinătate, evaluarea se efectuează de către centrele județene de resurse și asistență educațională (CJRAE). Evaluarea se face în urma unei cereri transmise/depuse prin e-mail, prin poștă la CJRAE.

– hotărârea judecătorească definitivă din care rezultă modul în care se exercită autoritatea părintească și unde a fost stabilită locuința minorului în cazul părinților divorțați.

 31 iulie 2020 – afișarea listei finale a copiilor înscriși în clasa pregătitoare

Director,

Prof. Dănilă Simona

calendar_inscriere_COVID

OMEC 3277_15022020_înscriere inv. primar 2020-2021 pdf

OMEC 4244_2020 pdf

Procedura Repartizare Elevi Cls.Pregatitoare 2020-2021 pdf

 

ABSOLVENȚI DE ELITĂ

1994 – STOICA GEORGIANA NICOLETA 9,93
1995 – GOSCHIN SERGIU ION 9,95
– CEAPĂ ELENA ALINA 9,95
1996 – PELTECHI LUMINIȚA GEORGIANA 9,87
1997 – PĂUN ELENA 9,93
1998 – PERETEATCU MIHAELA 9,91
1999 – CIOROIU CRISTIAN 9,83
2000 –VASILE ROXANA 9,87
2001 – POPESCU ALEXANDRA 9,90
2002 – NIȚU ROXANA GEORGIANA 9,93
2003 – DICU BOGDAN 9,93
2004 – DAVID LOREDANA ELENA 9,98
2005 – CIOCAN SILVIU 10
2006 – POPA ELIZA MARIA 9,92
2007 – ȘTEFAN ADRIAN IONUȚ 9,72
2008 – LUPU CRISTIAN 9,83
2009 – MOCANU NICOLAE 9,99
2010 – PETRE MIHAI ALEXANDRU 9,95
2011 – STANCU ALIN CONSTANTIN 9,99
2012 – CIOCAN ANDREI 9,97
– VÎLCEANU IRINA MARIA 9,97
2013 – IONESCU IULIA ELENA 9,98
– NASTOR IULIANA OANA 9,98
2014 – DELICOSTEA ROBERT ALEXANDRU 9,98
2015 – ANDRON OANA MARIA 10
– MANEA NICOLETA ALEXANDRA 10
– POSTEUCĂ BOGDAN EDUARD 10
– SIMA ANDREI MIHAI 10
– SUCEVAN ADINA CRISTIANA 10
2016 – CHERA ALEXIA ARINA 10
– CHIVU CORNELIU IONUȚ 10
2017 – RADU RICHARD ANDREI 10
– BANU MIHAI ALEXANDRU 10
– AVRAM CRISTIAN ȘTEFAN 10
2018 – CĂCIULARU ANDREI ANTONIO 9,99
2019 – HORNEȚ ALEX ANDREI 10
– VLĂDĂREANU IULIA-CRISTIANA 10
2020 – BACÎ ADNAN 10
– BADEA ANDREEA 10
– DAN SARA MARIA 10
– ILIE ALEXIA ANDREEA 10
– LUCACI ALEXANDRA IULIA 10
– MAFTEIU AMALIA NICOLETA 10
– NEAGU ALEXANDRU FLORIN 10
– SALY MELYSA 10
– SORICI ROBERT CRISTIAN 10

Lasă un răspuns