Ministerul Educației, în parteneriat cu BNR, derulează programul „Să vorbim despre bani și bănci”.
În acest context, marți, 18 octombrie 2022, elevii claselor V A, VIII A și VIII B, coordonați de prof. Mocanu Mariana, prof. Munteanu Laura Viorela și prof. Marcov Gabriela Raluca, au participat la „Lecția națională de educație financiară“, în cadrul căreia au primit, într-o manieră accesibilă și atractivă, de la doamna Monica Ramona Comșa, explicații despre rolul băncii centrale, precum și noțiuni financiare și economice de bază.
Această inițiativă se aliniază eforturilor BNR de a crește nivelul de educație și de incluziune financiară în rândul copiilor și tinerilor.
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/10/IMG-20221022-WA0012.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/10/IMG-20221022-WA0013.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/10/IMG-20221022-WA0014.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/10/IMG-20221022-WA0015.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/10/IMG-20221022-WA0016.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/10/IMG-20221022-WA0017.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/10/IMG-20221022-WA0018.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/10/IMG-20221022-WA0019.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/10/IMG-20221022-WA0020.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/10/IMG-20221022-WA0021.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/10/IMG-20221022-WA0022.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/10/IMG-20221022-WA0023.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Comentarii