Premiul I, cu nota 10, la Olimpiada Națională de Religie cult musulman în limba turcă, obținut de elevul școlii noastre

În perioada 28-30 aprilie 2022 s-a derulat Olimpiada Națională de Religie cult musulman în limba turcă, gazda acestei competiții fiind Colegiul Național “Kemal Ataturk” din Medgidia.
La olimpiadă au participat 36 de elevi din clasele VII-XII. Aceștia au obținut rezultate deosebite, răsplătite cu 18 premii și 6 mențiuni. Elevul din cl. a VIII-a A, al Școlii Gimnaziale ”Lucian Grigorescu”, DEMIRCI SELMAN, este câștigătorul locului I, cu nota 10, îndrumat de către dna prof. BOLAT NURDANIE. Premiile au fost înmânate de către Excelența Sa, Dna FUSUN ARAMAZ, Ambasador al Republicii Turcia în România și d-nul Inspector Școlar General al ISJ Constanța, prof. SORIN MIHAI.
Felicitări elevilor, profesorilor îndrumători și organizatorilor acestei competiții naționale!

Comentarii

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.