Around town with English

În cadrul proiectului eTwinning “Around town with English”, elevi din Polonia, Portugalia, Turcia, România, Cehia și Italia, lucrează în grupuri internaționale pentru a-și îmbogăți și consolida vocabularul în limba engleză. Printre activitățile derulate s-au numărat: Dicționarul de imagini internațional pe tema orașului, locuri din oraș, facilități culturale și publice, transport, o carte electronică constând în prezentări ale unor orașe antice pregătite de echipe internaționale și materiale power point și video intitulate “My dream town”. Pe lângă aceste activități principale, elevii clasei a VI-a A, îndrumați de Prof. Deli-Iorga Mihaela, au creat logo-URI și postere pentru proiect, au marcat Ziua Siguranței pe internet (Safer Internet Day) și au avut întâlniri online cu elevii celorlalte țări participante. Totodată se urmărește familiarizarea cu noi instrumente web. 2, dezvoltarea competențelor lingvistice și îmbogățirea cunoștințelor despre cultura și obiceiurile țărilor partenere. Detalii privind materialele rezultate și implicarea elevilor noștri în acest proiect puteți afla accesând link-ul:

https://live.etwinning.net/projects/project/350247

Comentarii

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.