Dăruiește o carte!

Între 1 și 19 aprilie 2019, doamnele învățătoare Nistor Lavinia și Cornea Anișoara, cadre didactice la Școala Gimnazială „Lucian Grigorescu” Medgidia, împreună cu elevii și părinții de la Clasa I Step by Step, au realizat Proiectul ”Dăruiește o carte”, prin care au hotărât să facă o bucurie copiilor de la un Centru de Plasament din Constanța. Au răspuns acestei inițiative D-na Director, prof. Dănilă Simona, cadrele didactice, copiii și părinții, chiar și Biblioteca I. N. Roman din Municipiul Medgidia. S-au strâns cărți, rechizite, jocuri și jucării care au ajuns la copiii cu dizabilități grave, care fac diverse terapii și activități menite să le îmbunătățească viața și au mare nevoie de aceste materiale.
D-na Director de la Centrul de Plasament ”Orizont” din Constanța, Grecu Ana, ne-a primit cu multă bucurie și căldură, spunând că suntem primii care au venit cu atâtea daruri, mai ales acum, înainte de Sfintele Sărbători.
Mulțumim pe această cale tuturor celor care ne-au ajutat, și îi asigurăm că darurile strânse au ajuns la cei care au cea mai mare nevoie de ele.
IMG-20190418-WA0000  IMG_20190412_090814  IMG_20190418_105839  IMG_20190422_110911

 

Comentarii

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.