Ziua Internațională a drepturilor copilului

Cu prilejul Zilei Internaționale a Drepturilor Copilului, elevii Școlii Gimnaziale ,,Lucian Grigorescu” din Medgidia, s-au bucurat de o zi distractivă, dar cu un mesaj serios. Activitatea s-a desfășurat luni, 21 noiembrie, în laboratorul de informatică.

       Elevii clasei a II-a B au realizat desene digitale având culoarea albastră predominantă, în spiritul Zilei Internationale a Drepturilor Copilului.

       Această zi ne  acordă, din nou, ocazia de a pleda, promova şi celebra drepturile copiilor, prin  acţiuni care vor construi o lume mai bună pentru ei. De drepturile copiilor  nu trebuie să ne amintim doar pe 20 noiembrie, ci zilnic, prin fiecare decizie pe care o luăm.

Director,
Prof. Dănilă Simona

Consilier de imagine,
Prof. Pîclea Nicoleta

Comentarii

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.