Un parteneriat de succes

În perioada 20-26 martie 2023 se desfășoară la nivel internațional proiectul „Săptămâna Mondială a Banilor”. În acest context, au fost intensificate acțiunile de educație financiară organizate de Sucursala Regională Constanţa a Băncii Naționale a României sub egida proiectului BNR „Să vorbim despre bani și bănci”.

Cu această ocazie, reprezentantele Biroului de Educație Financiară, Muzeu și Comunicare din cadrul Sucursalei regionale Constanța a Băncii Naționale a României, Raluca Sandi și Monica Comșa, au desfășurat acțiuni de educație financiară la Școala Gimnazială ”Lucian Grigorescu” din Medgidia.

Elevii au primit informații despre modul în care să își gestioneze bugetul personal și despre economisire, temele ediției din acest an ale Săptămânii Mondiale a Banilor.

Director,
Prof. Dănilă Simona

Consilier de imagine,
Prof. Pîclea Nicoleta

Colaborare reușită între elevii din Medgidia și BNR Constanța
Comentarii

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.