Joacă fotbal cu FC Farul Constanța!

„Joacă fotbal cu FC Farul Constanța” a fost activitatea derulată astăzi, 13 noiembrie 2019, de către elevii clasei a IV-a B de la Școala Gimnazială „Lucian Grigorescu” din Medgidia,  coordonați de prof. Manolachi Liliana.

Reprezentanții Clubului FC Farul Constanța, însoțiți de o echipă de juniori și de fotbaliști seniori, au vizitat școala noastră, după care, în incinta sălii de sport a avut loc un antrenament, urmat de un meci de fotbal.

Activitatea a urmărit deprinderea elevilor cu regulile desfășurării jocului de fotbal, întărirea spiritului de echipă în cadrul jocurilor sportive și dezvoltarea spiritului de inițiativă în luarea deciziilor.

La finalul activității, elevii clasei a IV-a B au fost recompensați cu obiecte promoționale din partea clubului și două invitații la un meci de fotbal.

1

3

6

7

16

18

 

Comentarii

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.