Să privești lumea prin ochi de copil înseamnă să privești cu curiozitate și fascinație spectacolul vieții. 🌈
Putem semăna cu grijă și generozitate, în pământul fertil al copilăriei resurse precum: încredere, iubire, curaj, empatie, răbdare, motivație, autocontrol.
Copilul își construiește imaginea despre el însuși, despre lume și viață prin intermediul relațiilor cu cei din jur și prin intermediul propriilor experiențe.
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/05/WhatsApp-Image-2022-05-28-at-19.42.42-1.jpeg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/05/WhatsApp-Image-2022-05-28-at-19.42.42-2.jpeg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/05/WhatsApp-Image-2022-05-28-at-19.42.42.jpeg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/05/WhatsApp-Image-2022-05-28-at-19.42.43-1.jpeg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/05/WhatsApp-Image-2022-05-28-at-19.42.43-2.jpeg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/05/WhatsApp-Image-2022-05-28-at-19.42.43-3.jpeg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/05/WhatsApp-Image-2022-05-28-at-19.42.43-4.jpeg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/05/WhatsApp-Image-2022-05-28-at-19.42.43-5.jpeg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/05/WhatsApp-Image-2022-05-28-at-19.42.43-6.jpeg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/05/WhatsApp-Image-2022-05-28-at-19.42.43.jpeg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Comentarii