„Copilăria este inima tuturor vârstelor!”
Lucian BLAGA

Ziua Internațională a Copilului este sărbătorită în fiecare an pe 1 iunie şi este dedicată celei mai visătoare, frumoase și inocente perioade din viaţa fiecărui om – COPILĂRIA.

Cu acest prilej, Consiliul Școlar al Elevilor a organizat activitatea JOCURILE COPILĂRIEI, transformând parcul școlii noastre într-un adevărat parc de distracții, unde fiecare clasă și-a amenajat propriul stand cu activități recreative.

Diversitatea jocurilor, masă de hochei, ping-pong, Head benz, Bla-bla, Tir cu arcul, Păcălici scărpinici, jocuri de cărți, Darts, Twister, Jenga, Joc de memorie, ghicitori, Toma Pan, Activity, Mimă, Scaune muzicale, Piramida – joc cu pahare, Bowling, i-a atras pe copii, care au petrecut, la școală, o după-amiază plăcută.

Prin activitatea derulată, Consiliul Școlar al Elevilor de la Școala Gimnazială „Lucian Grigorescu” din Medgidia și-a propus să le permită copiilor să interacționeze și să întărească relațiile dintre ei, să-și sporească creativitatea, îndemânarea și încrederea în sine, să se bucure de timp petrecut în natură.

Director,
prof. Dănilă Simona

Coordonatorii activității,
președinte CȘE, Marin Silvia
prof. Marcov Raluca
prof. Filip Ana Maria

Consilier imagine,
prof. Pîclea Nicoleta

Comentarii

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.