Cu prilejul Zilei Internaționale a Drepturilor Copilului, elevii Școlii Gimnaziale ,,Lucian Grigorescu” din Medgidia, s-au bucurat de o zi distractivă, dar cu un mesaj serios. Activitatea s-a desfășurat luni, 21 noiembrie, în laboratorul de informatică.
Elevii clasei a II-a B au realizat desene digitale având culoarea albastră predominantă, în spiritul Zilei Internationale a Drepturilor Copilului.
Această zi ne acordă, din nou, ocazia de a pleda, promova şi celebra drepturile copiilor, prin acţiuni care vor construi o lume mai bună pentru ei. De drepturile copiilor nu trebuie să ne amintim doar pe 20 noiembrie, ci zilnic, prin fiecare decizie pe care o luăm.
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/11/image-1-1.png?resize=689%2C428&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/11/image-2-1.png?resize=646%2C456&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/11/image-3-1.png?resize=678%2C445&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/11/image-4-1.png?resize=656%2C446&ssl=1)
Director,
Prof. Dănilă Simona
Consilier de imagine,
Prof. Pîclea Nicoleta