Ziua Internațională a Cititului împreună

Cu bucurie și entuziasm, albinuțele clasei pregătitoare C și Aventurierii din clasa pregătitoare Step by Step, au celebrat Ziua Internațională a Cititului împreună, alături de Barbazuc, magicianul cuvintelor!
Micuții școlari au călătorit prin paginile unei povești minunate despre prietenie, răbdare și cooperare, trimisă cu dragoste de acest mare magician. Apoi, s-au aventurat în lumea fascinantă a benzilor desenate și au urmărit cu sufletul la gură poveștile captivante ale Robo-Pinguinilor în spațiu.
Provocările lansate de Barbazuc au fost întâmpinate cu mult curaj și imaginație de către micuții noștri eroi, demonstrând încă o dată că nimic nu stă în calea dorinței de a învăța și de a descoperi.
La finalul acestei activități plină de aventuri și învățăminte, copiii au fost răsplătiți cu surprize dulci și semne de carte, oferite cu dragoste de către marele Magician al cuvintelor.
Să continuăm să îmbrățișăm magia cititului și să călătorim împreună în lumi pline de povești și descoperiri!

Comentarii