De ziua Internațională a Cititului Împreună, Școala Gimnazială ,,Lucian Grigorescu” din Medgidia s-a alăturat campaniei lansată de LitWorld și Citim Împreună România.
ZICI 2022, ediția a VI-a, a reunit elevii școlii în cluburi de lectură. Alături de cadrele didactice și de doamna bibliotecar Stanca Iuliana, aceștia au citit îmreună cu voce tare și și-au împărtășit poveștile, au descoperit că fiecare carte deschide o lume nouă.
Sărbătoarea globală de citire cu voce tare a adus în atenția elevilor operele unor autori scolastici, prezentate în cadrul unui eveniment live.
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/02/WhatsApp-Image-2022-02-03-at-09.08.45-1.jpeg?resize=1200%2C1600&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/02/IMG-20220203-WA0019.jpg?resize=1200%2C901&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2022/02/IMG-20220203-WA0000.jpg?resize=1200%2C583&ssl=1)
Comentarii