Miercuri, 18 octombrie 2023, elevii Școlii Gimnaziale ,,Lucian Grigorescu” din Medgidia au desfășurat un exercițiu de simulare de incendiu.
Acțiunea s-a efectuat la ore diferite pentru fiecare ciclu în parte, elevii fiind instruiți în prealabil cu regulile și pașii urmați într-un astfel de exercițiu. Cadrele didactice au însoțit elevii pe parcursul evacuării, au verificat sălile de clasă, iar la punctul de întâlnire cu celelalte clase au verificat prezența.
Exercițiul s-a desfășurat în condiții de maximă siguranță, elevii au respectat în totalitate pașii, iar activitatea întreprinsă s-a arătat a fi un real succes.
Director,
Prof. Dănilă Simona
Responsabil S.U. ,
Prof. înv. primar Cinteză Daniela
Responsabil imagine,
Prof. înv. primar Pîclea Nicoleta
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/10/IMG-20231020-WA0013.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/10/IMG-20231020-WA0012.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/10/IMG-20231020-WA0011.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/10/IMG-20231020-WA0010.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/10/IMG-20231020-WA0009.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/10/IMG-20231020-WA0008.jpg?resize=1024%2C576&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/10/IMG-20231020-WA0007.jpg?resize=1024%2C576&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/10/IMG-20231020-WA0006.jpg?resize=1024%2C576&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/10/IMG-20231020-WA0005.jpg?resize=576%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/10/IMG-20231020-WA0004.jpg?resize=1024%2C576&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/10/IMG-20231020-WA0003.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/10/IMG-20231020-WA0002.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/10/IMG-20231020-WA0001.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)