Povestea Crăciunului

Sentimentul căldurii sufletești, al iubirii și al iertării, ne învăluie în fiecare an  atunci când sosește Crăciunul, marea sărbătoare a Nașterii Domnului. Pentru a intra în această atmosferă specifică sărbătorii, elevii clasei a VII a B au desfășurat activitatea intitulată Povestea Crăciunului. Dovedind pricepere și îndemânare, au confecționat mai întâi decorul, apoi au povestit despre bucuria Nașterii Mântuitorului, au citit poezii și au cântat colinde. Pentru a încheia într-un mod plăcut activitatea,  elevii au fost  antrenați în  diverse  jocuri tematice și au fost recompensați cu fructe și dulciuri.