HEROES THAT CHANGED HISTORY

În cadrul proiectului eTwinning ,,Heros that changed history”, elevii clasei I B de la Școala Gimnazială ,,Lucian Grigorescu” Medgidia, îndrumați de profesor învățământ primar Manolachi Liliana, s-au familiarizat cu personalitățile marcante ale neamului românesc care, prin carisma și activitatea lor au schimbat în bine istoria românilor. S-au vizionat filme istorice și diverse materiale pe această temă.

Prezicăm că la acest proiect participă 14 țări partenere-Croația, Georgia, Iordania, Italia , Lituania, Malta, Polonia, Portugalia, Republica Moldova, România, Serbia, Slovacia, Tunisia, Turcia.

Director,

Dănilă Simona

Consilier imagine,

Pîclea Nicoleta

Comentarii

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.