Exercițiu de evacuare

,,Cu mic cu mare participăm la un exercițiu de evacuare.”

În data de 17 octombrie 2022, atât clasele primare, cât și cele gimnaziale ale Școlii Gimnaziale ,,Lucian Grigorescu” din Medgidia, au desfășurat un exercițiu de evacuare.
Cadrele didactice au însoțit elevii pe parcursul evacuării, au verificat sălile de clasă, iar la punctul de întâlnire cu celelalte clase au verificat prezența.
Doamna profesor Cinteză Daniela, responsabil pentru situații de urgență, a informat că scopul unei astfel de activități este acela de a pregăti elevii și personalul școlii în vederea formării unui comportament adecvat în timpul evacuării.
Pe tot parcursul exercițiului, elevii și personalul unității de învățământ au fost receptivi la îndrumările responsabililor prezenți la simulare.

Director,
Prof. Dănilă Simona