Elevi premiați la Concursul de Creativitate în Fizică și Tehnologii „Ștefan Procopiu” – Etapa interjudețeană

Patru elevi ai Școlii Gimnaziale „Lucian Grigorescu” – Medgidia, s-au calificat și au participat la  Concursul de Creativitate în Fizică și Tehnologii „Ștefan Procopiu” – Etapa interjudețeană, desfășurat la Iași în 8-9 iunie 2019. Concurenții la secțiunea Compoziții pe teme științifice și-au prezentat lucrările și au răspuns întrebărilor adresate de către membrii comisiei, referitoare la fenomenele fizice.

 

Abduraman Alev și Belu Arianna din clasa a VI-a C au obținut Premiul Arhimede (Ar) cu colajul de fotografii ,, Lumini și umbre”.

Pentru Macheta nefuncțională si macheta funcțională,,”Sistemul solar”, Ghiță Roberto, clasa a VI-a C, a primit Premiul Jules Verne (JV), iar Oprică Andreea Livia din clasa a VII – a B,  Premiul Copernic ( Co) cu  lucrarea ,,Saturn”.

 

Elevii au fost îndrumați de către dna profesoară Grigorescu Aurelia.

 

 

Director,

Prof. Dănilă Simona

 

Comentarii

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.