Acțiune civică a elevilor și profesorilor Școlii Gimnaziale „Lucian Grigorescu”♻

După îmbogățirea cunoștințelor și consolidarea deprinderilor de comportament ecologic în cadrul activităților derulate în primele zile ale ”Săptămânii verzi”, elevii de gimnaziu, însoțiți de cadrele didactice, s-au deplasat pe arterele principale ale Municipiului Medgidia, cu biciclete, trotinete, role, hoverboard-uri și alte mijloace de transport sau pe jos, iar trecătorilor le-au oferit stegulețe și pliante cu sfaturi verzi.
Scopul demonstrației a fost sensibilizarea comunității privind utilizarea mijloacelor de transport ecologice și reducerea poluării, pentru a contribui astfel la combaterea schimbărilor climatice și protecția mediului.

💚Evenimentul a fost organizat cu sprijinul Primăriei Municipiului Medgidia, Poliției Naționale și Poliției Locale Medgidia, cărora le mulțumim pentru susținere!🙏

🤍Să lăsăm lumea aceasta un pic mai bună decât am găsit-o!🤍