După îmbogățirea cunoștințelor și consolidarea deprinderilor de comportament ecologic în cadrul activităților derulate în primele zile ale ”Săptămânii verzi”, elevii de gimnaziu, însoțiți de cadrele didactice, s-au deplasat pe arterele principale ale Municipiului Medgidia, cu biciclete, trotinete, role, hoverboard-uri și alte mijloace de transport sau pe jos, iar trecătorilor le-au oferit stegulețe și pliante cu sfaturi verzi.
Scopul demonstrației a fost sensibilizarea comunității privind utilizarea mijloacelor de transport ecologice și reducerea poluării, pentru a contribui astfel la combaterea schimbărilor climatice și protecția mediului.
💚Evenimentul a fost organizat cu sprijinul Primăriei Municipiului Medgidia, Poliției Naționale și Poliției Locale Medgidia, cărora le mulțumim pentru susținere!🙏
🤍Să lăsăm lumea aceasta un pic mai bună decât am găsit-o!🤍
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/04/IMG-20230404-WA0002.jpg?resize=960%2C540&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/04/IMG-20230404-WA0003.jpg?resize=960%2C540&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/04/IMG-20230404-WA0004.jpg?resize=960%2C540&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/04/IMG-20230404-WA0005.jpg?resize=960%2C540&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/04/IMG-20230404-WA0006.jpg?resize=960%2C540&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/04/IMG-20230404-WA0007.jpg?resize=960%2C540&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/04/IMG-20230404-WA0008.jpg?resize=960%2C540&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/04/IMG-20230404-WA0009.jpg?resize=960%2C540&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/04/IMG-20230404-WA0010.jpg?resize=960%2C540&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/04/IMG-20230404-WA0011.jpg?resize=960%2C540&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/scoalaluciangrigorescu.ro/wp-content/uploads/2023/04/IMG-20230404-WA0012.jpg?resize=960%2C540&ssl=1)
Comentarii