100 DE ZILE DE ȘCOALĂ

Sărbătoarea celor 100 de zile de școală a fost întâmpinată de elevii claselor pregătitoare B și Step by Step cu emoție și bucurie.

100 de zile de școală au trecut ca gândul, dar cu folos. Cei mai mici dintre școlari au legat prietenii noi și au învățat multe lucruri utile pe care le-au au pus în practică în activitățile desfășurate.

În clasele pregătite de sărbătoare, elevii au petrecut o zi de care își vor aminti cu drag.

Completarea calendarului celor 100 de zile de școală a fost urmată de jocuri de intercunoaștere, cântece și activități interactive la care cei mici au fost atrași prin varietatea materialelor propuse de doamnele învățătoare. Elevii au realizat posterele celor 100 de cuvinte, 100 de adunări și scăderi, 100 de trifoi norocoși.

Prezentarea colecțiilor celor 100 de obiecte a pus în valoare creativitatea elevilor dar și importanța parteneriatului cu familia în demersul educațional.

Cel mai așteptat moment al zilei, tortul celor 100 de zile de școală, a sosit cu felicitări și încurajări, alături de urarea ,,La multe zile de școală!”.

Director,

Prof. Dănilă Simona