­čĆćRezultate remarcabile la etapele jude╚Ťene ╚Öi na╚Ťionale ale olimpiadelor ╚Öi concursurilor ╚Öcolare, ob╚Ťinute de elevii no╚Ötri

Elevii ╚Öcolii noastre clasa╚Ťi pe primele locuri la etapele locale ale olimpiadelor ╚Öi concursurilor ╚Öcolare, au ob╚Ťinut rezultate remarcabile la etapele jude╚Ťene ╚Öi na╚Ťionale. P├ón─â la aceast─â dat─â s-au ob╚Ťinut, la nivelul gimnazial, 52 de premii ╚Öi men╚Ťiuni la etapele jude╚Ťene, 8 calific─âri la etapele na╚Ťionale (Olimpiada de Limba ╚Öi literatura rom├ón─â, Olimpiada ÔÇŁLectura ca abilitate de via╚Ť─âÔÇŁ, Olimpiada de limba turc─â matern─â, Olimpiada de educa╚Ťie tehnologic─â ╚Öi aplica╚Ťii practice, Olimpiada religie cult musulman), 4 premii la etapele na╚Ťionale (Premiul I ╚Öi dou─â Premii III la Olimpiada de Limba turc─â matern─â, Premiul al III-lea la Olimpiada religie cult musulman).

Cele 56 premii ╚Öi men╚Ťiuni ob╚Ťinute de elevii claselor gimnaziale, la etapele jude╚Ťene ╚Öi na╚Ťionale, sunt:

­čĆć OLIMPIADA DE LIMBA ╚śI LITERATURA ROM├éN─é
STAFIE ANDRA MARIA ÔÇô clasa a VI-a PREMIUL I, calificat─â la etapa na╚Ťional─â, Prof. ├«ndrum─âtor ╚śTEFAN LENU╚ÜA
╚śTEFAN MARIA – clasa a V-a, PREMIUL al III-lea, Prof. ├«ndrum─âtor ╚śTEFAN LENU╚ÜA
NICOLAE ANA-MARIA – clasa a V-a, PREMIUL al III-lea, Prof. ├«ndrum─âtor ╚śTEFAN LENU╚ÜA
NEAGU IOANA – clasa a VIII-a, PREMIUL al III ÔÇôlea, Prof. ├«ndrum─âtor MUNTEANU LAURA
HORHOCEA ANA MARIA ÔÇô clasa a VIII-a, MEN╚ÜIUNE, Prof. ├«ndrum─âtor ╚śTEFAN LENU╚ÜA
DRAGOMIR LAVINIA – clasa a V-a, MEN╚ÜIUNE, Prof. ├«ndrum─âtor MUNTEANU LAURA

­čĆć OLIMPIADA ÔÇŁLECTURA CA ABILITATE DE VIA╚Ü─éÔÇŁ
STAFIE ANDRA MARIA – clasa a VI-a, PREMIUL I, calificat─â la etapa na╚Ťional─â, Prof. ├«ndrum─âtor ╚śTEFAN LENU╚ÜA
NONE ARIANA MIHAELA – clasa a VI-a, PREMIUL I, Prof. ├«ndrum─âtor ╚śTEFAN LENU╚ÜA
FR─éTEA CORINA – clasa a VII-a, PREMIUL I, Prof. ├«ndrum─âtor ╚śTEFAN LENU╚ÜA
NEAGU IOANA – clasa a VIII-a, PREMIUL I, Prof. ├«ndrum─âtor MUNTEANU LAURA
MUNTEANU MIHAELA – clasa a VIII-a, PREMIUL al II-lea, Prof. ├«ndrum─âtor ╚śTEFAN LENU╚ÜA
LUPAN LIANA – clasa a VIII-a, PREMIUL al III-lea, Prof. ├«ndrum─âtor MUNTEANU LAURA
DU╚ÜU DIANA – clasa a VIII-a, PREMIUL al III-lea, Prof. ├«ndrum─âtor MUNTEANU LAURA
HORHOCEA ANA MARIA – clasa a VIII-a, PREMIUL al III-lea, Prof. ├«ndrum─âtor ╚śTEFAN LENU╚ÜA
DRAGOMIR LAVINIA – clasa a V-a, MEN╚ÜIUNE, Prof. ├«ndrum─âtor MUNTEANU LAURA
NICOLAE ANA-MARIA – clasa a V-a, MEN╚ÜIUNE, Prof. ├«ndrum─âtor ╚śTEFAN LENU╚ÜA
PREDIC─é MARIA – clasa a VI-a, MEN╚ÜIUNE, Prof. ├«ndrum─âtor MUNTEANU LAURA

­čĆć OLIMPIADA DE LIMBA TURC─é MATERN─é, Prof. ├«ndrum─âtor BOLAT NURDANIE
KARABAL├ÄK ZEYNEP-cl. a VI-a ÔÇô PREMIUL I la etapa na╚Ťional─â
IUSEIN AYLIN-cl. a V-a – PREMIUL al III-lea la etapa na╚Ťional─â
DOGANTURK HAVIN-cl. a VII-a – PREMIUL al III-lea la etapa na╚Ťional─â
ISLAMBAY ALI-CAN-cl. a VI-a – CALIFICAT LA FAZA NA╚ÜIONAL─é

­čĆć OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZ─é, Prof. ├«ndrum─âtor DELI-IORGA MIHAELA
TUDOR DELIA ROXANA ÔÇô cl. a VII-a A, MEN╚ÜIUNE

­čĆć BIOS-OLIMPIADA CELOR MICI, clasa a VII-a, Prof. ├«ndrum─âtor D─éNIL─é SIMONA
TUDOR DELIA ROXANA ÔÇô PREMIUL I
MIHAI RUXANDRA ╚śTEFANIA ÔÇô PREMIUL al II-LEA
IRIMIA ANCA-MARIA ÔÇô MEN╚ÜIUNE

­čĆć ZIRCON – CONCURS ONLINE INTERJUDE╚ÜEAN DE FIZIC─é, CHIMIE ╚śI BIOLOGIE
SECȚIUNEA CHIMIE
CHI╚ÜESCU CONSTANTIN – cl. a VII-a, PREMIUL I, Prof. ├«ndrum─âtor CIOCAN EMILIA
TUDOR DELIA ROXANA – cl. a VII-a, PREMIUL I, Prof. ├«ndrum─âtor CIOCAN EMILIA
IRIMIA ANCA-MARIA – cl. a VII-a, PREMIUL al III-lea, Prof. ├«ndrum─âtor CIOCAN EMILIA
MIHAI RUXANDRA ╚śTEFANIA – cl. a VII-a, PREMIUL al III-lea, Prof. ├«ndrum─âtor CIOCAN EMILIA
­čĆć SEC╚ÜIUNEA BIOLOGIE
TUDOR DELIA ROXANA – cl. a VII-a, PREMIUL al III-lea, Prof. ├«ndrum─âtor D─éNIL─é SIMONA
IRIMIA ANCA-MARIA – cl. a VII-a, PREMIUL al III-lea, Prof. ├«ndrum─âtor D─éNIL─é SIMONA
MIHAI RUXANDRA ╚śTEFANIA – cl. a VII-a, MEN╚ÜIUNE, Prof. ├«ndrum─âtor D─éNIL─é SIMONA
­čĆć SEC╚ÜIUNEA CHIMIE-BIOLOGIE
TUDOR DELIA ROXANA – cl. a VII-a, PREMIUL al II-lea, Prof. ├«ndrum─âtor CIOCAN EMILIA & D─éNIL─é SIMONA
MIHAI RUXANDRA ╚śTEFANIA – cl. a VII-a, PREMIUL al III-lea, Prof. ├«ndrum─âtor CIOCAN EMILIA & D─éNIL─é SIMONA
IRIMIA ANCA-MARIA – cl. a VII-a, PREMIUL al III-lea, Prof. ├«ndrum─âtor CIOCAN EMILIA & D─éNIL─é SIMONA
­čĆć SEC╚ÜIUNEA CHIMIE-FIZIC─é
CHI╚ÜESCU CONSTANTIN – cl. a VII-a, PREMIUL al III-lea, Prof. ├«ndrum─âtor CIOCAN EMILIA & GRIGORESCU AURELIA

­čĆć CONCURSUL NA╚ÜIONAL ÔÇ×C─éL─éTORI PRIN ISTORIEÔÇŁ, Prof. ├«ndrum─âtor MARCOV GABRIELA RALUCA
SOARE MIRUNA ╚śTEFANIA ÔÇô cl. a V-a, PREMIUL al II-lea
V├ÄRTOPEANU ALEXANDRA IOANA ÔÇô cl. a VI-a, PREMIUL al II-lea
NICOLA ALEXANDRU GABRIEL – cl. a V-a, PREMIUL al III-lea
CHI╚ÜESCU CONSTANTIN ALEXANDRU ÔÇô cl. a VII-a, PREMIUL al III-lea
HORDENCU TEODOR ÔÇô cl. a VI-a, MEN╚ÜIUNE
NEDELCU MIHAI AURELIAN ÔÇô cl. a VII-a, MEN╚ÜIUNE

­čĆć CONCURSUL NA╚ÜIONAL DE GEOGRAFIE ÔÇŁTERRAÔÇŁ, Prof. ├«ndrum─âtor OMER SIBEL
CONSTANTINESCU TEODOR ÔÇô cl. a VI-a, PREMIUL al II-lea
MIHAI RUXANDRA ╚śTEFANIA ÔÇô cl. a VII-a, MEN╚ÜIUNE
TUDOR DELIA ROXANA ÔÇô cl. a VII-a, MEN╚ÜIUNE

­čĆć OLIMPIADA DE RELIGIE ORTODOXA, Prof. ├«ndrum─âtor MOCANU MARIANA
MITU IOANA IULIANA ÔÇô cl. a VII-a, PREMIUL al II-lea
BONCU FLORINA NICOLETA ÔÇô cl. a V-a C, MEN╚ÜIUNE

­čĆć OLIMPIADA DE RELIGIE CULT MUSULMAN, Prof. ├«ndrum─âtor BOLAT NURDANIE
HUSE─░N ─░MAN ÔÇô cl. a VII-a, PREMIUL al III-lea, etapa na╚Ťional─â

­čĆć OLIMPIADA EDUCA╚ÜIE TEHNOLOGIC─é ╚śI APLICA╚ÜII PRACTICE, Prof. ├«ndrum─âtor ENE VIORICA MIHAELA
MIHAI RUXANDRA ╚śTEFANIA ÔÇôcl. a VII-a, PREMIUL I, CALIFICAT─é LA FAZA NA╚ÜIONAL─é
PAVEL ANDREI GEORGE ÔÇô cl. a VII-a, MEN╚ÜIUNE

­čĆůOLIMPIADA NA╚ÜIONAL─é A SPORTULUI ╚śCOLAR
ECHIPA DE VOLEI, LOCUL I, CALIFICATĂ LA ETAPA REGIONALĂ, Prof. îndrumător CANGEA NICOLETA
ECHIPA DE HANDBAL, LOCUL al II-lea, Prof. îndrumător HODOROGEA ANDREI

Dintre cei 21 de participan╚Ťi ai claselor II-IV, califica╚Ťi la etapa jude╚Ťean─â a Concursului Jude┼úean de Matematic─â ,,Euxin MathÔÇŁ, edi╚Ťia a IX-a, 8 au ob╚Ťinut premii ╚Öi men╚Ťiuni:
HERMENEANU ERIC-ANDREI – cl. a II-a, PREMIUL al II-lea, Prof. ├«ndrum─âtor CONSTANTINESCU ADRIANA
HOLBEA VALENTIN – cl. a III-a, PREMIUL al II-lea, Prof. ├«ndrum─âtor EFTIMI SORINA
ZANFIR IRIS – cl. a III-a, PREMIUL al II-lea, Prof. ├«ndrum─âtor EFTIMI SORINA
ENE EDUARD – cl. a II-a, PREMIUL al III-lea, Prof. ├«ndrum─âtor BECHI╚ś BILCHIS
PIT─éROIU ROBERT-ANDREI – cl. a II-a, PREMIUL al III-lea, Prof. ├«ndrum─âtor CONSTANTINESCU ADRIANA
MINIJINI DRAGO╚ś ALEXANDRU – cl. a IV-a, PREMIUL al III-lea, Prof. ├«ndrum─âtor VOLINTIRU LIDIA
BARBU ROBERT MIHAI – cl. a II-a Step by step, MEN╚ÜIUNE, Prof. ├«ndrum─âtor P├ÄCLEA NICOLETA & Prof. ├«ndrum─âtor GOLOGAN CRISTINA
DINC─é ANDREI ROBERT – cl. a IV-a Step by step, MEN╚ÜIUNE, Prof. ├«ndrum─âtor VR├ÄNCEANU GEORGIANA & Prof. ├«ndrum─âtor ANDREI-CHITIC MIRELA

Felicit─âm ╚Öi pe aceast─â cale profesorii ├«ndrum─âtori ╚Öi elevii care dovedesc performan╚Ťe ╚Öcolare ├«nalte, precum ╚Öi interes ╚Öi aptitudini deosebite. A╚Ötept─âm cu ner─âbdare rezultatele la urm─âtoarele concursuri jude╚Ťene ╚Öi na╚Ťionale. Mult succes tuturor!

Comentarii

Las─â un r─âspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

%d blogeri au apreciat: