💖Explorând magia primelor 💯 de zile de școală: O zi plină de creativitate și bucurie💖

Micuții aventurieri ai clasei pregatitoare Step by Step, coordonată de profesorul Georgiana Vrînceanu, au celebrat cu fast și emoție împlinirea a 100 de zile de școală. Cu inimile pline de curiozitate, elevii și-au prezentat colecțiile, pregătite cu multă migală și creativitate. Au avut alături părinții sau bunicii și împreună au creat un spectacol de poveste.

Fiecare aventurier a adus în fața publicului o parte din inima sa. Ceasul cu 100 de creioane colorate, transformă timpul într-o poveste plină de culoare și imaginație. Copăceii învățării, cu litere și cifre strălucitoare, au fost altă mărturie a efortului și pasiunii lor pentru cunoaștere.

Dar magia nu s-a oprit aici! Buchetele de flori înviorate, împodobite cu 100 de creioane colorate, au adus primăvara în sufletele noastre, în timp ce iepurașii jucăuși și ouăle pictate au adus un zâmbet pe chipurile tuturor. Cu colecții ce au inclus animale sălbatice sau domestice, mașinuțe ori personaje din desenele animate, aventurierii au demonstrat că imaginația lor este nelimitată, iar creativitatea lor nu cunoaște margini.

La finalul acestei activități pline de emoție, au fost recompensați cu diplome pentru reușitele lor școlare din primele 100 de zile de școală. Tortul aventurierilor și surprizele dulci pregătite cu multă dragoste de părinți au fost punctul culminant, aducând un strop de bucurie și îndulcindu-le momentul de sărbătoare.

Le suntem recunoscători pentru sprijinul și implicarea lor necondiționată în parcursul educațional al copiilor.

💯Astfel, aceste zile de scoală s-au transformat într-o călătorie fermecătoare și plină de bucurie, în care micuții școlari au demonstrat că fiecare zi reprezintă o aventură și o oportunitate de a descoperi și învăța lucruri noi. Cu sufletele pline de entuziasm și cu inimile deschise, vor continua călătoria către cunoaștere și dezvoltare, știind că fiecare zi aduce cu ea noi provocări minunate.