Elevi premiați la Concursul de Creativitate în Fizică și Tehnologii „Ștefan Procopiu” – Etapa interjudețeană

Patru elevi ai Școlii Gimnaziale „Lucian Grigorescu” – Medgidia, s-au calificat și au participat la  Concursul de Creativitate în Fizică și Tehnologii „Ștefan Procopiu” – Etapa interjudețeană, desfășurat la Iași în 8-9 iunie 2019. Concurenții la secțiunea Compoziții pe teme științifice și-au prezentat lucrările și au răspuns întrebărilor adresate de către membrii comisiei, referitoare la fenomenele fizice.

 

Abduraman Alev și Belu Arianna din clasa a VI-a C au obținut Premiul Arhimede (Ar) cu colajul de fotografii ,, Lumini și umbre”.

Pentru Macheta nefuncțională si macheta funcțională,,”Sistemul solar”, Ghiță Roberto, clasa a VI-a C, a primit Premiul Jules Verne (JV), iar Oprică Andreea Livia din clasa a VII – a B,  Premiul Copernic ( Co) cu  lucrarea ,,Saturn”.

 

Elevii au fost îndrumați de către dna profesoară Grigorescu Aurelia.

 

 

Director,

Prof. Dănilă Simona

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *